Sport

⚽️ E dashura e Howard Webb hyn në histori, bëhet gjyqtare në ligën e madhe (FOTO)

18:01 | 19 May 2017
Bibiana Steinhaus do të hyjë në histori të Bundesligës gjermane.

38 vjeçarja që më profesion është police, do të bëhet gjyqtarja e parë femër që në edicion e ri do të ndajë drejtësinë në elitën e futbollit gjerman.

Steinhaus në të kaluarën ka referuar në Bundesligën 2, e po ashtu edhe finalen për medaljen e artë të Lojërave Olimpike të Londrës të vitit 2012 mes Japonisë dhe ShBA-ve.

“Kur Lutz Michael Frokhlich (kreu i gjyqtarëve në Bundesligë) më informoi mua, isha mjaft e habitur. Ndjeva mosbesim, gëzim, lumturi”, ka dekalraur Steinhaus, që është e dashura e Howard Webb, ish gjyqtarit të madh anglez.

isksk susk-copy

 

Etiketa: