Sport

⚽️ Kjo është dëshira e madhe e Cristiano Ronaldo

14:28 | 19 June 2017 | Autori: Infokusi

Prej ditës kur  Cristiano Ronaldo u akuzua për evazion fiskal në Spanjë, lajmet rreth tij dhe Real Madridit kanë qenë me një intenzitet të shtuar, raporton infokusi.com.

Portugezi dëshiron të largohet nga Madridi dhe madje ka biseduar edhe  me agjentin e tij, Jorge Mendes, për preferencat në  rast  të ndonjë largimi të mundshëm  nga Santiago Bernabeu.

Sipas  ‘Sky Sport’ dhe ‘A Bola’, ai ka kërkuar nga Mendes një akord për transferimin e tij  në Manchester United..

Ronaldo, i cili aktualisht është në Kupën e Konfederatave me kombëtaren portugeze, gjithmonë ka ruajtur dashuri të madhe për ish-klubin e tij Manchester  United.

Megjithatë, raportet nga Anglia thonë se United janë pak skeptikë në lidhje me mundësinë e  largimit të CR7 nga Madridi. Problemi është se ai nënshkroi një marrëveshje të re në fund të vitit 2016 deri në vitin 2021.

Ronaldo te skuadra e Man Utd  luajti prej vitit  2003 deri 2008 dhe në atë periudhë nën urdhërat e Sir Alex Ferguson fitoi disa tituj mjaft të rëndësishëm /Infokusi.com 

Etiketa:

Të tjera