Sport

⚽️ Ky është vendimi i fundit i Milanit për Donnarumman

17:42 | 19 June 2017 | Autori: Infokusi

Drejtori menaxhues i Milanit, Marco Fassone, ka lëshuar një deklaratë të re në lidhje me rastin e Gianluigi Donnarummas.

18 vjeçari ka refuzuar vazhdimin e kontratës me Milanin, duke kërkuar largimin.

Por, Milan nuk e ka ndërmend të heq lehtë dorë nga Donnarumma, duke bërë të ditur se nuk do të marrin parasysh ofertat që nuk janë në përputhje me vlerën e lojtarit.

“Ne nuk kemi nevojë për lëmoshë, ne nuk do të pranojmë oferta 20 milionëshe për Donnarumman”, deklaroi Fassone.

“Ai do të mbetet këtu dhe edicionin e ardhshëm do të largohet si lojtar i lirë nëse ne nuk marrim ofertën e duhur”, ka shtuar Fassone, përcjell lajmi.net.

Për Donnarumman interesim të madh po shpreh Real Madridi.

Etiketa:

Të tjera