Sport

⚽️ Tifozët e Realit zgjedhin zëvendësuesin e Ronaldo (Foto)

17:08 | 19 June 2017

Cristiano Ronaldo pritet që gjatë kësaj vere të largohet nga Real Madridi, pasi është i pakënaqur me drejtuesit e skuadrës

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka alarmuar Real Madridin, pasi dëshiron të largohet nga Spanja, ku po akuzohet se fshehu 14.7 milionë euro nga tatimi.

Vazhdoni leximin nën reklamë ...

Loading...

Drejtuesit e Realit ende nuk janë deklaruar për situatën, por mediat dhe tifozët po mendojnë se kush duhet ta zëvendësojë atë.

E përditshmja spanjolle Marca, ka bërë një sondazh se kush duhet të zëvendësojë portugezin, duke përzgjedhur 5 lojtarë të mundshëm.

Në mesin e pesë lojtarëve: Neymar, Mbappe, Griezmann, Lewandowski dhe Dybala, tifozët e Realit kanë përzgjedhur talentin e Monacos.

Më shumë se 38 për qind e tyre dëshirojnë që Mbappe të zëvendësoi Ronaldon në Santiago Bernabeu.

Në vendin e dytë është renditur Neumar me 16% i ndjekur nga Dybala me 17%, Lewandowski me 12% dhe Griezmann me vetëm 7%.

Loading...