Sport

⚽️Mesazhi emocionues i Gerrardit për Alonson (Video)

16:13 | 19 May 2017

Xabi Alonso zyrtarisht do të tërhiqet nga futbolli në fund të sezonit.

Mesfushori spanjoll ka fituar shumë trofe në klubet ku ka luajtur dhe njëri prej më të rëndësishme në jetën e tij, është me Liverpoolin në vitin 2005.

Në Stamboll, Liverpooli fitoi kundër Milanit duke bërë rikthimin më të madh në finalen e Ligës së Kampionëve, ku në fund triumfuan në penallti.

Gerrard dhe Alonso ishin partnerë në atë kohë dhe tani ishkapiteni i Liverpoolit i ka dhënë një mesazh shumë emocionues.

“Çfarë karrierë speciale dhe një lojtar fantastik. Për mua je partneri më i mirë në mesfushë. Kur u largove më është thyer zemra”, thuhej në fjalimin e Gerrardit.

Për më shumë, ndiqeni videon e mëposhtme.

Lovely message from Steven Gerrard to Xabi Alonso as he prepares for the final game of his playing career.

Etiketa: