Sport

⚽️Vetëm tre skuadra kanë shënuar mbi 100 gola në ligat kryesore (FOTO)

18:17 | 19 May 2017 | Autori: Infokusi
Pesë ligat kryesore të futbollit në Evropë, kanë hyrë në fazën finale.

Në pesë ligat evropiane, deri më tani vetëm tre skuadra kanë arritur të shënojnë nga 100 e më tepër gola.

Real Madrid, Barcelona dhe Monaco, janë të vetmet skuadra që kanë shënuar mbi 100 gola këtë edicion.

Barcelona prinë me 112 gola, ndërsa Reali dhe Monaco kanë shënuar nga 104 gola./Lajmi.net/

Barcelona 112 gola

Monaco 104 gola

Real Madrid 104 gola

 

Të tjera