Sport

⚽ Juventus nënshkruan me zëvendësuesin e Buffonit (Foto)

18:04 | 17 July 2017

Juventus dhe Arsenal kanë arritur marrëveshje për portierin Wojciech Szczesny.

Skuadra e Juventusit ka arritur marrëveshje me Arsenalin për transferimin e portierit, Wojciech Szczesny, shkruan Gianluca Di Marzio.

Marrëveshja do të finalizohet brenda orëve të ardhshme, me Juventusin q do të paguajë 10 milionë euro.

Szczesny pritet të jetë zëvendësues i Gianluigi Buffonit, i cili ka njoftuar se pas këtij sezoni do të pensionohet nga futbolli.

Portieri polak e njeh shumë mirë Serie A, sepse në dy sezonet e fundit ka mbrojtur portën e Romës.

Etiketa: