Sport

⚽ Manchester zyrtarizon transfertën e madhe (FOTO)

11:51 | 17 July 2017 | Autori: Infokusi

Manchester United brenda 48 orëve të ardhshme pritet të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic.

Sipas burimeve të “FC InterNews”, agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar intensivisht me drejtuesit anglezë, ndërsa marrëveshja pothuajse është arritur.

Tani mbetet konfirmimi i Interit, që në këtë mënyrë largon një ndër lojtarët më të mirë të skuadrës.

Në sezonin e kaluar, Perisic ka zhvilluar 55 paraqitje, 16 gola dhe 10 asistime.

Të tjera