Sport

⚽ Morata, Aubameyang apo Belotti? Cili do të shkoi për San Siro

11:22 | 17 July 2017 | Autori: Infokusi

Milan ka vetëm një dëshirë në këtë merkato dhe ai është një sulmues.

Edhe pse Belotti duket favoriti, për të cilin Milan pritet të ofrojë 50 milionë euro, nuk përjashtojnë dy sulmuesit e tjerë të mëdhenj: Aubameyang dhe Alvaro Morata, përcjell Albeu.com.

Sipas informatave nga Il Corriere dello Sport Milan dhe më së shumti Fassone ka pëlqim primar vetëm Moratan. Fassone ka mbyllur marrveshjen me Belottin por po heziton pasi dëshiron të provojë dhe pistën Alvaro Morata. Torino mund ta ulte vlerën nëse i ofrohet ndonjë lojtarë por Reali pranon vetëm para.

Etiketa:

Të tjera