Sport

⚽ Punë e kryer: Ylli i Milanit largohet nga skuadra (FOTO)

11:56 | 17 July 2017 | Autori: Infokusi

Pas 10 përforcimeve të bujshme, Milani nis fushatën e pastrimeve duke larguar nga skuadra lojtarët që i konsideron si të padobishëm.

De Sciglio raportohet se ka arritur marrëveshjen me Juventusin dhe transferimi në Torino është vetëm çështje ditësh, shkruan “TuttoSport”, raporton SYRI.net.

Mbrojtësi anësor momentalisht është pjesë e Milanit në përgatitet për sezonin e ri por në fillim të gushtit italiani pritet të mbërrijë në Torino për testet mjekësore.

Largimi i Dani Alves dhe Bonuccit ka vendosur në alarm “Zonjën e Vjetër” e cila tashmë kërkon të rikuperojë repartin difensiv.

Pas mbërritjes së Contit dhe Rodrigues në formacionin e Milanit nuk ka vend për De Sciglio që një orë dhe më parë kërkon largimin nga “San Siro”.

Etiketa:

Të tjera