Lifestyle

10 trendet e grimit për 2017

11:33 | 17 July 2017 | Autori: Infokusi

Këtë vit grimi me nuanca më të lehta ka zëvendësuar trendin e konturave dhe grimit të rëndë.

Ajo që bie më së shumti në sy këtë vit janë qerpikët e zgjatur, shkruan infokusi.com

Portali Infokusi.com ju sjell 10 trendet e grimit për këtë verë

  1. Grim natyrale

2. Eyeliner i hollë dhe i zgjatur

3. Vendosni primer poshtë syve

4. Zgjatja e qerpikëve

5.Buzët e kuqe

6. Mollëza të theksuara

7. Vetulla të plota

8. Xixa poshtë syrit

9. Grim i artë dhe argjend dhe buze të shkëlqyeshme

10. Vendosni highlighter

Të tjera