Shëndetësi

5 mënyra natyrale si të eleminoni lythat në kushte shtëpie

15:05 | 18 May 2017

Prania e lythave në këmbë e bën tejet të vështirë ecjen dhe përpos metoda mjekësore, duhet të dini që ekzistojnë dhe shumë mënyra natyrale si të shpëtoni një herë e mirë nga këto të fundit.

Më poshtë do t’ju listojmë të gjitha produktet natyrale që mund të trajtojnë lythat në kushte shtëpie, shkruan Living.al.

Vazhdoni leximin nën reklamë ...

Loading...

Shënim: përpara çdo trajtimi duhet të zbusni këmbët në një legen me ujë ku është tretur një kupë sode buke.Tabletat Vitaminë C

Formoni një pastë me disa vitamina C dhe pak raki dhe me ndihmën e një fashoje vendoseni këtë masë që përftuat në vendin e kallos.

Për shkakt të vetisë antiinflamatore dhe antiseptike, mjalti përdoret në shumë maska për kujdesin e lëkurës. Ju mund të lyeni kallot dhe lythat me të në mënyrë që të parandaloni zhvillimin e mëtejshëm.

Aplikimi i lëngut të hudhrës, apo hudhrës së shtypyr direkt në kallo, do të përshpejtojë shërimin e saj. Sigurohuni që hudhra të kapë vetëm zonën e lythit dhe jo lëkurën e shëndetshme pasi mund ta dëmtojë atë.

Nëse përzieni vajin e pemës së çajit me vajin e bajames do të shihni se si kjo e fundit do të bëjë mrekulli për këmbët tuaja.

Këto vajra kanë veti kuruese ndaj është mirë t’i bëni pjesë të rutinës së kujdesit dhe nëse nuk vuani nga kallot.

Loading...
Etiketa: