Rajoni dhe Bota

Aeroplanët luftarakë gjermanë e detyrojnë një aeroplan korean të aterojë në Shtutgart

12:25 | 16 July 2017 | Autori: Infokusi

Dy aeroplanë luftarakë gjermanë e kanë detyruar një aeroplan me 200 udhëtarë të kompanisë ajrore “Korean Air” të aterojë në Shtutgart.

Aeroplanët luftarakë u ngritën pasi aeroplani i agjencisë së Koresë Jugore, duke udhëtuar nga Seuli për në Zuri, kishte dështuar të përgjigjej në radio të shtunën mbrëma, sipas zyrtarëve të aeroportit të Shtutgartit, raporton DPA, transmeton Express.

Nuk është e qartë se çfarë e kishte shkaktuar humbjen e kontaktit me radio.

Si pasojë, udhëtarët e prekur janë bllokuar në aeroport, duke e kaluar natën në aeroport në jugperëndim të Gjermanisë./Express/

Të tjera