Lajme

“Aktakuza ishte e padrejtë, Kusari-Lila luajti rolin e prokurorit”

18:33 | 19 May 2017

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka folur për aktakuzën ndaj tij për keqpërdorim të detyrës zyrtare e cila është hedhur sot poshtë nga Prokuroria Speciale e Kosovës.

Lekaj që është i ftuar në Info Magazine të Klan Kosovës ëhstë shprehur se kjo aktakuzë ishte e padrejtë ndaj tij.

“I falënderoj gjithë qytetarët që më kanë përkrahur dhe e kanë marrë si shpifje aktakuzën ndaj meje. Ajo ka qenë e padrejtë pasi asnjë shkelje procedurale nuk ka pasur”.