Sport

Babai i kërkon Neymarit që të transferohet te kjo skuadër

23:59 | 19 May 2017
Manchester United ka bërë një hap të madh para për transferimin e yllit të Barcelonës, Neymar.

Sipas Diario Gol, babai i brazilianit i ka thënë djalit të tij që të kalojë në Old Trafford, pasi ka mbetur nën hijen e Lionel Messit.

United ka qenë i lidhur tash e disa muaj me Neymarin, që kërkon nënshkrimin e tij.

Neymar Sr mësohet se i ka thënë Neymarit që në Ligën Premier do të shkëlqente dhe do të ishte kandidat që ta fitonte Topin e Artë.

Ai do ta zëvendësohet më mënyrë perfekt një lojtar si Wayne Rooney, i cili mund të kalojë te Evertoni.