Rajoni dhe Bota

Dorëzohen 100 luftëtarë të ISIS-it

19:44 | 14 October 2017

Rreth 100 luftëtarë të Shtetit Islamik janë dorëzuar në Raqqa të Sirisë gjatë 24 orëve të fundit dhe janë “larguar nga qyteti”, tha për Reuters të shtunën një zëdhënës i koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër Shtetit Islamik.

“Ne ende presim luftime të vështira në ditët në vijim dhe nuk do të vendosim një kohë kur mendojmë (Shteti Islamik) do të jetë plotësisht i mundur në Raqqa,” tha koloneli Ryan Dillon në një deklaratë me email.