Lajme

Dy OJQ do të gatuajn ushqim për të pastrehët në Shkup

13:33 | 21 April 2017

Nisma ”Cicëro nj vakt” dhe shoqata qytetare ”Lëviz me gisht” në ora 17:00 të ditës së sotme, në afërsi të Sallës Universale, do të gatuajnë për të pastrehët, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas AIM-së, në këtë mënyrë do të festohet ditëlindja e dytë e grupit entuziastë që përgatitë dhe dhuron vakt ushqimi për të pastrehët.

Ushqimet e përgatitura do t’u jepen të pastrehëve nesër, nga ora 12:30, pas shtëpisë muze të Nënë Terezës. Organizatorët do të tentojnë që të arrijnë në 150 vakte ushqimi./Telegrafi/

Etiketa: