Sport

EKSKLUZIVE : Ja çfarë po ndodh me ‘telenovelën’, Coutinho -Barcelona(Foto)

23:36 | 20 August 2017 | Autori: Infokusi

Barcelona ka përfunduar interesimin e tyre për Philippe Coutinho pasi që afati kohor për Liverpoolin për të pranuar ofertën e tyre të fundit ka skaduar.

Sky Sports tregon se katalanasit i thënë  Jurgen Klopp që kishin afat  deri në orën 19:00 të dielën mbrëma për të pranuar ofertën e re për brazilianin,transmeton,ORAinfo. Sidoqoftë, duket se Liverpooli nuk është përgjigjur as duke u përpjekur të mbajnë Coutinhon në Anfield.

Dhe kjo shënon fundin e ndjekjes së dështuar të Barcelonës, për ta marrë në radhët e tyre yllin e Reds. Coutinho do të jetë i sigurt se lëvizja e tij në kampin Nou nuk do të realizohet, kështu që ai nuk do të jetë me ylli që do ta bëhet atë zëvendësuesin e drejtpërdrejtë të Neymarit./ORAinfo/

Etiketa:

Të tjera