Sport

Fjalët e para të Contes pas humbjes nga Burnley

19:47 | 12 August 2017 | Autori: Infokusi

Antonio Conte ka folur pas humbjes befasuese te Chelsea.

Chelsea e nisi me humbje mbrojtjen e titullit në Premierligë, duke u mposhtur 2:3 në ‘Stamford Bridge’ nga Burnley.

Conte në fjalët e para pas kësaj ndeshje, ka thënë se kartoni i kuq i Cahill ndryshoi gjithë rrjedhën e ndeshjes.

“E humbëm përbërjen tonë pas kartonit të kuq dhe duhet të përmirësohemi shumë në atë aspekt”, ka thënë trajneri italian.

Ai tutje ka lavdëruar edhe paraqitjen e Alvaro Moratas, që shënoi një gol dhe asistoi te goli i Luiz.

Etiketa:

Të tjera