Rajoni dhe Bota

Flet Assadi pas sulmeve, godet rëndë Trumpin

13:49 | 07 April 2017

Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad është deklaruar për herë të parë sot pas sulmeve ajrore që SHBA’ja i nisi në mëngjesin e së premtes kundër regjimit të tij në Siri

Assad ka thënë se sulmet ajrore të Presidentit Trump janë “qesharake”, njofton The Guardian, transmeton Gazeta Express.

“Ajo që bëri Amerika nuk është tjetër vetëm një sjellje e paarsyeshme dhe e papërgjegjshme, të cilat e zbulojnë vizionin e saj të shkurtër dhe verbërinë politike, ushtarake me realitetin”, ka thënë Assad.