Sport

Golashënuesi më i mirë mungon në formacionin më të mirë të Vala Superligës

11:49 | 13 January 2018 | Autori: Infokusi

Federata e Futbollit të Kosovës ka organizuar ceremoninë e Laureatëve të Vitit 2017, ku edhe u zgjedhën më të mirët për vitin që lam pas, shkruan infokusi.com.

Në këtë ceremoni të organizuar nga FFK-ja, u zgjedh edhe formacioni i vitit, ku u vërejtë mungesa e golashënuesit më të mirë të Superligës së Kosovës, sulmuesi i Trepçës ’89, Otto John.

Otto John  në vitin 2017-të ka shënuar plotë 34 gola , por këta gola  nuk i mjaftuan sulmuesit të Trepçës ’89,, të zë një vend në  formacionin më të mirë të vitit.

Formacioni më i mirë i vitit sipas trajnerëve të Vala Superligës është ky: Faton Maloku, Armend Thaçi, Armend Dallku, Ardian Limani, Rron Broja, Hamdi Namani, Mentor Zhdrella, Xhevdet Shabani, Florent Hasani, Mirlind Daku dhe Genc Hamiti, /INFOKUSI.COM.

 

Etiketa:

Të tjera