Rajoni dhe Bota

Ivanovi sot e mban fjalimin e Vitit të Ri nga kabineti i vet

09:44 | 29 December 2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot në orën 11 do ta mbajë fjalimin e tij vjetor, njoftoi kabineti i tij.

Fjalimi i Vitit të Ri në vend në Kuvendin e Maqedonisë do të jetë nga kabineti i Ivanovit, sepse përbërja e re parlamentare end nuk është konstituuar.

Etiketa: