Sport

Januzaj te klubi i ri, nuk vendos Abedini por … (FOTO)

09:56 | 12 January 2017
Adnan Januzaj pret një vendim nga Manchester United në lidhje me transferimin e tij të mundsëhëm në Olympiqye Lyon.

Adnan Januzaj kërkohet nga Olympique Lyon.

Por, menaxheri i rtij, Dirk Devriese ka konfirmuar se Manchester United është klubi që vendos për të ardhmen e mesfushorit, aktualisht të huazuar në Sunderland.

“Lyon është një prej klubeve franceze që së fundmi kanë shprehur interesim për Januzajn”, deklaroi Devriese, përcjell “lajmi.net”.

“Por, vendimi final i takon Manchester Unitedit. Dhe, ne ende nuk kemi dëgjuar se ata duan ta shesin”, theksoi ai.