Sport

Juventusi gjen zëvendësuesin e Bonuccit (Foto)

10:42 | 17 July 2017 | Autori: Infokusi

Juventusi e dëshiron Kostas Manolasin për ta zëvendësuar Leonardo Bonuccin

Sipas asaj që raporton La Reppublica, drejtori gjeneral i Juventusit, Beppe Marotta dhe drejtori sportiv i Romës, Monchi, janë takuar të mërkurën e kaluar në hotelin “Regina Baglioni”, për të diskutuar për Kostas Manolas.

Manolas, 26 vjeçar, është pjesë e Romës që nga viti 2014 dhe ka kontratë edhe dy vjet me ekipin nga “Olimpico”.

Ai shihet si zëvendësuesi ideal i Bonuccit, që befasoi gjithë botën e futbollit me transferimin në “San Siro” te Milani.

Etiketa:

Të tjera