Kuzhina

Katrorë me susam

12:04 | 30 May 2017

Përbërësit

3 filgjan konfleksa
1 filgjan sheqer dietal
55 gr margarin
1/3 e filgjanit qumësht (80ml)
1/3 filgjanit kakao
1 luge vogel kanellë
2 luge susam

Hapat

1
Susamin e fergojme pak ne tigan pa vaj,derisa te nderroje vetem pak ngjyren(kujdes mos digjet)

2
Ne nje ene qesim margarine,qumeshtin,kakaon,kanellen,sheqerin dhe veme te vloje.

3
Perziejme qe most e mbeten kokerrza nga kakao,largojme nga zjarri.

4
Shtojme kornflexin(fjolla tershere),perziejme mire.

5
Masen e qesim ne nje kallep te mbuluar me plastfolie,rrafshojme mire.

6
Me pas shtojme susamin persiper duke shtypur pak me luge qe te ngjiten mire.

7
Pasi te ftohet per 2-3 ore,presim ne katrorka sipas deshires.

Etiketa: