Lajme

Konjufca: PAN po organizon takime për të blerë kohë

11:42 | 09 August 2017 | Autori: Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjës, Glauk Konjufca, ka thënë se VV nuk po merr pjesë në takimet konsultative partive politike sepse i vlerësojnë të panevojshme.

“Këto takime janë të panevojshme dhe arsyeja e vërtetët ka të bërë më zëvendësimin se seancës konstituive me mbledhje”

Konjufca ka thënë gjithashtu se qëllimi i takimeve është blera e kohës për të siguruar votat, shkruan Infokusi.com

”Kjo po bëhet për qëllimet e koalicionit  PAN për me ble kohë për pazaret politike që kanë filluar veç e veç qoftë me Teuta Rugovën apo deputetë të tjerë “

I pyetur edhe rreth një bashkëpunimi të mundshëm mes LDK dhe Vetëvendosjes,  Konjufca ka thënë se LDK po tenton një bashkëpunim me LAA, shkruan Infokusi.com

“Avdullah Hoti dje ka dhënë një deklaratë naive që tenton bashkëpunimin me LA./INFOKUSI

Të tjera