Shëndetësi

Konsumimi i panxharit pastron mëlçinë nga yndyrat

09:44 | 19 May 2017

Panxhari është një perime e shëndetshme me një ngjyrë të kuqe të thellë dhe shumë ushqyes thelbësore që mund të konsumohen të gatuar ose të papërpunuara në sallatë.

Përveç shijes së mirë, ato ofrojnë përfitime të shumta shëndetësore. Studimet tregojnë se panxhari mund të pastrojë mëlçinë tuaj nga yndyrat, të eliminojë bllokimet në zorrën e trashë dhe t’ju ndihmojë të humbni peshë.

Përbërësit:

2-3 panxhar, 2 qepë,Vaj ekstra i virgjër, ulliri, uthull, një majë lugë kripë

Përgatitja:

Qëroni panxharin dhe prejeni pastaj shtojeni në një tenxhere me ujë dhe spërkateni me pak kripë. Pasi të jenë zbutur, hiqeni panxharin dhe shtojini në një tas, prisni qepën dhe shtojeni te panxhari. Në fund, hidhini sallatës uthull, kripë dhe vaj ulliri.