Rajoni dhe Bota

Kujdes pamjet: Ja presin gjarprit kokën por ai vazhdon të kafshojë (Foto/Video)

08:44 | 16 July 2017 | Autori: Infokusi

Kjo video e tmerrshme e xhiruar nga një familje në Teksas, SHBA, tregon një kokë të prerë gjarpri helmues, e cila edhe pse është shkëputur prej trupit të zvarranikut, sërish gjarpri hap gojën dhe përpiqet të kafshojë me dhëmbët helmues.

Familja nga Teksasi e ka gjetur zvarranikun në ambientet e shtëpisë së saj dhe e ka vrarë, pasi ai përbënte rrezik për fëmijët.

Pasi e kanë goditur dhe ndarë kokën nga trupi zvarranikut me zile, kryefamiljari e ka xhiruar këtë moment të tmerrshëm në dyshemenë e verandës së shtëpisë, shkruan daily mail.

Video tregon kafshën vdekjeprurëse, i njohur edhe si ‘gjarpri i pambukut’, i cili edhe pse i vrarë dukej sikur ishte ende gjallë nga lëvizjet që bënte koka e tij.

Për pak çasteve goja e gjarprit hapej dhe përpiqej të kafshonte me dhëmbët helmues jashtë, por kjo zgjati vetëm pak çaste deri sa indet nervore vdesin dhe koka e gjarprit ka ndaluar së lëvizuri.

Të tjera