Sport

Lajme shpresë dhënëse tek Barcelona

Dy emra të cilët në Barcelonë erdhën gjatë kësaj vere, Ter Stegen dhe Thomas Vermaelen shumë shpejtë do të jenë të gatshëm të bëjnë debutimin e tyre në La Liga.

“Portieri Ter Stegen ka qenë në gjendje të stërvisë normalisht me skuadrën për herë të parë që nga lëndimi të cilin e pësoi më 15 gusht, ndërsa stafi mjekësor ka konfirmuar se ai është rikuperuar plotësisht”.

“Thomas Vermaelen ka qenë i gatshëm të stërvisë me shokët e skuadrës për herë të parë, edhe pse ai nuk i kompletoi këto stërvitje”, shkruan në komunikatën zyrtare të lëshuar nga Barcelona.

Vermaelen u transferua te Blaugranët nga Arsenali këtë verë për 19 milionë euro, ndërsa Ter Stegen u transferua nga Monchengladbach për 12 milionë euro.

Marketing
universum_web_banner
Artikulli i kaluar

Plisat pro Prishtinës, kundër Kosovës

Artikulli i ardhshem

Shkaku i fusnotës, Kosova s’merr pjesë në Forumin e Bledit

Infokusi

Infokusi

Portali "Infokusi.com" është medium online. Mirëmbahet nga kompania mediale "Infokusi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Infokusit".