LAJMET KRYESORE tė DITĖS
 • Femra nė Kosovė: faktor apo dekor

  Pozita e femrės nė Kosovė ka dekada qė ėshtė ēėshtje e diskutuar shoqėrore e politike. Madje edhe nė kohėn e sistemit njėpartiak socialist, autoritetet e kohės nė Kosovė ...

  Infokusi Images
 • Katėrvjeēares i harrohet fasha nė trup!

  Vajza e vogėl, K. Gashi, e lindur mė 24.11.2009 nė Prishtinė, nė korrik tė kėtij viti ka kėrkuar ndihmė pranė spitalit “Acibadem Sistina” nė Shkup, pėr t’u operuar dhe pė...

  Infokusi Images
 • Thaēi: Lufta s’ka pėrfunduar!

  Tetovė. Pėr liderin e Partisė Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaēi, lufta mes shqiptarėve dhe maqedonasve nuk ka pėrfunduar, por, siē thotė ai, ėshtė vetėm nė njė “...

  Infokusi Images
 • KDI: Qeveria s'respekton vendimet e Kuvendit

  “Mungesa e gatishmėrisė sė Qeverisė pėr respektim tė vendimeve tė Kuvendit, gjithnjė e mė tepėr po bėhet dukuri qė po instalohet nė jetėn politike dhe institucionale tė ...

  Infokusi Images
 • Gjermanėt s’i shesin mė armė Kosovės?

  Kompania gjermane pėr tregti tė armėve “Heckler&Koch”, me bazė nė Gjermani dhe ShBA, i ka dhėnė fund biznesit tė saj me Kosovėn. Kompania qė pėr disa vjet i shiste armė t...

  Infokusi Images
Infokusi Images

KQZ vazhdon procesin e certifikimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende ėshtė nė proces tė ver...

Infokusi Images

Gashi: Limaj do tė lirohet nesėr

Nesėr do tė shpallet aktgjykimi pėr Fatmir Limajn dhe nėnt...

Infokusi Images

Limaj i pafajshėm

Gjykata sot pėr here tė dytė e shpalli tė pafajshėm Ēeliku...

Infokusi Images

Jahjaga: Nė Kosovė dua edhe Serbinė e Bosnjėn

Presidentja e Republikės sė Kosovės, zonja Atifete Jahjaga...

reklama
Infokusi Images

Mė 18 tetor, hapen negociatat Kosovė-BE pėr MSA

Pas njė muaji Kosova do tė hapė formalisht me Bashkimin Ev...

Infokusi Images

Prokuroria e pranon aktgjykimin, nuk ishte ndjekje e UĒK-sė

Me rastin e lirimit tė Fatmir Limajt ėshtė deklaruar nėpėr...

Infokusi Images

Thaēi pėrshėndet vendimin nė rastin "Kleēka"

Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi ka pėrs...

Infokusi Images

Kryepolici i Serbisė e kreu i mafies shqiptare takohen nė tualet

Drejtori i Policisė sė Serbisė, Millorad Veloviq, dhe shef...

Infokusi Images

Pas tri vjetėsh, gjendet kutia me vota

Njė rast i paprecedent ka ndodhur nė fshatin Zllakuqan tė ...

Infokusi Images

Kacin: Zgjedhjet lokale nė Kosovė, njė test kyē

Raportuesi I Parlamentit Evropian pėr Serbinė Jelko Kacin,...

reklama
Infokusi Images

Ahmeti nė garė pėr Prishtinėn, pa e shlyer borxhin e FER-it

Themeluesit e ish-partisė Fryma e Re, nuk pritet tė paguaj...

Infokusi Images

Marrin rroga nga QKUK-ja pa punuar fare aty

Dhjetėra profesorė dhe asistentė tė cilėt ligjėrojnė nė Fa...

Infokusi Images

70 mijė euro pėr bartje tė votave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve(KQZ), bartjen e votave pėr ...

Infokusi Images

Nė Kleēkė dhe restorant ”Kėshtjella” pritje pėr qytetar

Me rastin e rikonfirmimit tė pafajėsisė sė ish luftėtarėve...

lajme shqipėri
lajme rajon
lajme maqedoni
lajme botė
reklama

Ashton: Tė sillen para drejtėsisė sulmuesit e EULEX-it

(Eplotėsuar) Shefja e politikės sė j...

Infokusi Images

Mimozės i “kalbet” inventari nė shi

Ministrisė sė Tregtisė dhe Industris...

Infokusi Images

Londra dėnon sulmin ndaj EULEX-it

Ndaj vrasjes sė njė pjesėtari tė EUL...

Infokusi Images
reklama

Mbi 50 profesorė me kontrata tė dyfishta

Mbi 50 profesorė tė Universitetit tė...

Infokusi Images

Agani nuk mori masa pėr keqpėrdorimet nė AKPM

Ministri i Shėndetėsisė, Ferid Agani...

Infokusi Images

Gjermania: Kosova vazhdon tė mbetet kusht pėr Serbinė

Zbatimi i plotė i marrėveshjes sė Br...

Infokusi Images
Lajmet e dites

“The Mask of Zoro”

Heroi i filmave vizatimorė ,miku mė ...

Infokusi Images

KOMUNA E KIJEVĖS!

Kijeva, njė vendbanim i cili nė viti...

Infokusi Images

MEMORIALI I MBYLLUR DHE TRIBUNALI QĖ PO HAPET

Memoriali do tė hapet dhe siē thuhet...

Infokusi Images

“Ku rafsha mos u vrafsha”!

E shtrirė nė divan po mendoja pėr ve...

Infokusi Images
reklama www.trembelat.com

Ėndrrat qė realizohen vetėm kur zgjohemi nga gjumi!

Shkruan: Shqipe PantinaLajmi I fundi...

Infokusi Images
thumb1

Vivamus ultricies adi

thumb 2

Vivamus ultricies

thumb 3

Vivamus ultricies adipi

thumb 4

Vivamus ultricies adipiscing

thumb 5

Vivamus ultricies

thumb 6

Vivamus ultricies adi

thumb 7

Vivamus ultricies

thumb 8

Vivamus ultricies adipi

thumb 9

Vivamus ultricies adipiscing

thumb 10

Vivamus ultricies