Infokusi Images

Sivjet Kongresi... i PDK-sė?

E enjte, 15 nëntor 2012 / 10:27

Nėse kryhet procesi zgjedhor nėpėr tė gjitha degėt e PDK-sė pesėmbėdhjetė ditė para Vitit tė Ri, atėherė Kongresi i Partisė mund tė mbahet kėtė vit.

Zyrtari pėrgjegjės pėr organizimin e zgjedhjeve tė brendshme nė PDK, Basri Musmurati, ka deklaruar se ende nuk ėshtė caktuar asnjė datė pėr organizimin e kuvendeve zgjedhore tė degėve, pasi procesi ėshtė duke vazhduar nėpėr seksione dhe nėndegė.

“Ka mundėsi tė mbahet Kongresi Zgjedhor kėtė vit nėse kryhet krejt procesi nėpėr degė deri mė 15 dhjetor. Nėse na shtyhet pak, pasi nuk u dihet degėve se deri ku mbėrrijnė, atėherė sigurisht se Kongresi do tė shtyhet pėr mė vonė”, ka thėnė Musmurati pėr Express, tė mėrkurėn.

PDK ka nisur zgjedhjet e brendshme para dy javėsh, ndėrkohė ka planifikuar qė t’i pėrfundojė brenda 90 ditėsh, ashtu siē ėshtė e paraparė me statut. Koha maksimale pėr tė mbajtur Kongresin ėshtė 30 janari i vitit 2013.

Por, zyrtarė tė lartė tė kėsaj partie, sipas burimeve tė gazetės “Express”, po synojnė qė zgjedhjet partiake, pėrfshirė edhe Kongresin, t’i mbajnė deri nė fund tė vitit.

Sido qė tė jetė, Musmurati thotė se janė sė paku njėmijė lokacione ku do tė zhvillohen zgjedhjet dhe tek kur tė kryhet gjysma e tyre, mund tė dihen datat e zgjedhjeve nėpėr degėt e Partisė.

“Procesi zgjedhor ende nuk ėshtė kryer nė asnjė qytet, pasi veē ka filluar. Sė pari mbahen zgjedhjet nėpėr seksione, pastaj nėpėr nėndegė, njė pjesė kanė filluar dhe janė krye. Kemi mė shumė se 600 nėndegė, 400 e mė shumė seksione, nė krejt kėto duhet tė mbahen zgjedhje”, ka thėnė ai.

Shkruaj koment

Emri:
Email:
Komenti:

“Mbreti” i vetmuar

“Selfie” e nisi fushatėn zgjedhore, ...

Infokusi Images

Shteti nė duart e minoriteteve

Ndėrkohė qė data 17 po afrohet, po z...

Infokusi Images

Ecja drejt pikėndalesės!

Shkruan: Agron HalitajNė rrethana tė...

Infokusi Images

Nuk ndėrrohet pushteti me analistė e media

Rezultatet preliminare tė zgjedhjeve...

Infokusi Images
reklama www.trembelat.com

Tahiri si Bahtiri

Kur Edita Tahiri dhe Agim Bahtiri ja...

Infokusi Images