Sport

Lichtsteiner drejt Interit

21:24 | 05 June 2016

Stephan Lichtsteiner mund të largohet nga Juventus pasi ka interesim nga Interi, Chelsea dhe PSG.

 

Mbrojtësit të djathtë mund t’i rrezikohet pozita e tij pasi tashmë pritet të bashkohet me Juventusin edhe Dani Alves.

Sipas Corriere dello Sport, Lichtsteiner ka ofertë nga Interi.

Kontrata me Juventusit do t’i skadojë vitin e ardhshëm, ndërsa në Torino gjendet nga viti 2011.

Ai kërkohet edhe nga Antonio Conte te Chelsea dhe Paris Saint-Germain.