Sport

Live: DigitAlb Kupa e Kosovës, mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Prishtina – Kosova (P)

12:52 | 14 February 2018 | Autori: Infokusi

Drenica – Arbëria    3:1

Arbëria ka ngushtuar epërsinë me golin e shënuar nga Urim Statovci.

Mbyllet pjesa e parë Prishtina – Kosova P 3:0 (Ndeshja ka filluar në ora 13:00)

Debatik Curri dhe Ahmed Januzi kanë shënuar për rezultatin 3 me 0 nga pjesa e parë.

Minuta e  53′  Drenica – Arbëria   3:0.

Taulant Dajaku ka shënuar nga goditja e lirë për të thelluar epërsinë e Drenicës ndaj Arbërisë.

Prishtina – Kosova P   1:0.

Prishtina ka kaluar në epërsi me golin e shënuar nga Drashko Bozhoviç.

Përfundojnë 45-së minutat e parë të përballjeve të rrethit të katërt të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan infokusi.

Rezultatet:

Drenica – Arbëria        2:0

Istogu – Drita 0:1

Ballkani – Gjilani 0:0

Trepça’89 – Llapi 0:0

Vëllaznimi – Rahoveci 0:0

Vushtrria – Liria 0:0

Prishtina – Kosova (P) 0:0

Drenica – Arbëria        2:0

Drenica ka dyfishuar epërsinë ndaj Arbërisë me golin e shënuar nga Genc Hamiti.

Istogu – Drita 0:1

Sulmuesi Haxhi Neziraj ka shënuar për Dritën.

Drenica – Arbëria 1:0

Drenica ka kaluar në epërsi ndaj Arbërisë  me një autogol të realizuar në minutën e pestë.

Kanë filluar ndeshjet e rrethit të katërt të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan infokusi.

Ndeshja Prishtina – Kosova (P) nuk ka filluar ende për shkak të kushteve jo të mira në fushën e lojës.

Takimet tjera kanë filluar nga ora 12:30.

Ballkani – Gjilani

Trepça’89 – Llapi

Vëllaznimi – Rahoveci

Drenica – Arbëria

Vushtrria – Liria

Istogu – Drita

Etiketa:

Të tjera