Shëndetësi

Majdanozi, limoni dhe soda e bikarbonatit garantojnë rezultatin: Trup të hollë dhe kolesterinë të shkëlqyeshme për një muaj!

11:06 | 19 May 2017 | Autori: Infokusi

Kombinimi më i fuqishëm i tre përbërësve.

Kjo recetë është bërë për të ndihmuar në procesin e uljes së kolesterinës dhe në shkrirjen e yndyrës për një kohë shumë të shkurtër, transmeton Telegrafi.

Madje edhe disa mjekë ua rekomandojnë pacientëve të vet, të cilët vuajnë nga kolesterina e lartë.

Të gjithë përbërësit në këtë pije janë shumë të shëndetshëm dhe do t’i ndihmojnë trupit tuaj në luftën kundër një sërë sëmundjesh, ndërkaq të kombinuar bashkë paraqesin mjetin e shkëlqyeshëm për shkatërrimin e shtresave yndyrore!

Përbërësit: 2 litra ujë të filtruar, 2 tufa majdanoz, 3 limonë, sodë bikarbonati.

Përgatitja: Pastroni limonët me ndihmën e sodës së bikarbonatit në mënyrë që t’ia hiqni papastërtitë. Zieni ujin dhe lëreni të ftohet.

Pritni limonët dhe majdanozin, pastaj qitni në ujë, mbuloni enën dhe vendoseni pijen në frigorifer.

Pini 100 ml në ditë dhe vetëm pas një muaji do të keni rezultate fenomenale.

Të tjera