Sport

Manaj vërshohet nga ofertat (Foto)

11:12 | 12 January 2017

Rey Manaj, sulmuesi i Interit, gjatë janarit pritet të bëhet me skuadër të re.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Rey Manaj, është ndarë me skuadrën e Pescaras, ku ishte huazuar nga Interi gjatë verës.

Por, gjatë këtyre ditëve sulmuesi nga Lushnja pritet të bëhet me skuadër të re. Sipas Calciomercato.com skuadra nga Serie B, Perugia, e kërkon me çdo kusht Manajn.

Manaj ka oferta edhe nga dy ekipe tjera të Serie B: Barit dhe Ceseanas, përcjell Express.

Por, jo vetëm kaq. 19-vjeçari kërkohet edhe nga ekipe jashtë Italisë si: ekipi nga La Liga, Las Palmas dhe skuadra nga Bundesliga, Ingolstadt. /Express/

Etiketa: