Sport

Manchester City e nis me fitore sezonin e ri në Premierligë (Video)

20:26 | 12 August 2017 | Autori: Infokusi

Manchester City e ka mposhtur 2:0 skuadrën e Brighton & Hove Albion në ndeshjen e parë në Premierligë për sezonin 2017/18.

Manchester City e ka nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 2:0 në udhëtim skuadrën e Brighton & Hove Albion, shkruan Gazeta Express.

Golin e parë e shënoi sulmuesi, Sergio Aguero, në minutën e 70’të. Epërsinë e dyfishoi, Lewis Dunk, duke shënuar autogol në minutën e 75’të, për rezultatin përfundimtar 2:0.

Për Manchester Cityn debutuan tri transferimet e reja. Danilo dhe Walker luajtën nga fillimi, derisa në pjesën e dytë u inkuadrua edhe i transferuari nga Monaco, Bernardo Silva.

Etiketa:

Të tjera