Lajme

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt! (Foto)

10:40 | 11 January 2017

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt.

Me pankarta në duar, të rinj i apelojnë autoriteteve franceze që të kërkojnë lirimin e kreut të AAK-së, pasi ky arrestim është i padrejtë, shkruan “Gazeta Express”.