Sport

⚽️ Ja kush do ta drejtoj kryendeshjen e Ligës së parë

11:56 | 21 April 2017
der

Java e  23-të në ligën e parë të Kosovës në futboll na sjell superndeshjen ndërmjet Flamurtarit dhe Vitisë.

Ky takim i cili do të drejtohet nga gjyqtari mjaft i njohur Arben Halilaj pritet të jetë tejet interesant, raporton infokusi.com.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Ndihmësit e gjyqtarit me mjaft përvoj në ligën e Parë Arben Halilaj do të jenë Bujar Haradinaj dhe Besart Smaili, ndërsa vëzhgues do të jetë Abdullah Syla.

Kontrollor i takimit do të jetë Shaip Grainca.

Ndeshja Flamurtari – Vitia  zhvillohet të dielën me fillim nga ora 15:00 në kryeqytet. /infokusi.com

Takimet e tjera në javën e 23-të në ligën e parë janë:

•E shtunë, ora 15:00
Istogu – Rahoveci
Ballkani – Deçani
Ramiz Sadiku – Kosova (P)
Ulpiana – Dukagjini
•E diel, ora 15:00
Flamurtari – Vitia
KEK-u – Fushë Kosova
Vushtrria – 2 Korriku
Vëllaznimi – Vllaznia

 

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)