Sport

⚽️ LIVE: Feronikeli – Hajvalia, ky është rezultati nga pjesa e parë

15:54 | 21 April 2017
ferrw4

Feronikeli dhe Hajvalia e hapin xhiron 27 të Vala Superligës. Sfida që luhet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas ka rëndësi vetëm për vendasit që ende shpresojnë në titull, derisa mysafirët ka kohë që janë përshëndetur me elitën

Feronikeli – Hajvalia 3:0

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Përfundon pjesa e parë

34′ Gool… Labinot Osmani trefishon epërsinë e Feronikelit me një super-gol nga distanca

29′ Gool… Bujar Shabani realizon sërish për vendasit pas një reagimi katastrofal të mbrojtjes

10′ Gool… Feronikeli në epërsi. Bujar Shabani shënon me kokë pas rivënies nga këndi të ekzekutuar nga Mentor Zhdrella

3′ Hajvalia rrezikon e para me Çlirim Ramadanin, i cili nuk arrin të gjuajë mirë nga një pozitë e volitshme

Nis ndeshja

 

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Maloku, Doshlaku, Shala, Gërbeshi, Limani, Shabani, Zhdrella, Maliqi, Osmani, Jashanica, Hoxha

Hajvalia: Miftari, Leci, Tabaku, Rashiti, Dulahu, Avdullahu, Vitia, Haliti, Ramadani, Rashiti, Pajaziti

Gjyqtarë: Raci, Berisha, Kabashi, Isufi

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)