Sport

⚽️Capello: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

14:12 | 21 April 2017
TRTR

Fabio Capello, ish-trajneri i disa skuadrave të njohura, mendon se Juvetnusi mund ta fitojë Ligën e Kampionëve.

“Juventusi mund ta fitojë Championsin, kjo çerekfinale me Barcelonën mund të paraqesë një kthesë epokale. Reali është, të paktë në letër, skuadra më e fortë e gjysmëfinalisteve. Ka një bankinë të gjerë dhe të shkëlqyeshme”, ka deklaruar Capello.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

“Reali nuk është një bandë solistësh të jashtëzakonshëm, por një grup i vërtetë. Pasta, sigurisht, lojtarët e klasit e bëjnë dallimin. Cristiano Ronaldo nuk e ka shpejtësinë e dy viteve më parë, por luan me inteligjencë dhe përvojë”, ka theksuar ai.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)