Sport

⚽️Rikthimi i Rexhës me gol, sulmuesi tregon dëshirën e tij

11:28 | 21 April 2017
reee

Në finalen e Digitalb Kupën e Kosovës në futboll, do të ballafaqohen Besa e Pejës dhe Llapi nga Podujeva.

Sulmuesi Kastriot Rexha është i frymëzuar për golin që shënoi në fitoren e thellë për Besën me rezultat 6:0 ndaj Trepçës nga Mitrovica, për faktin se ai pas gjashtë muaj e gjysmë u rikthye në fushën e gjelbër.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Rexha mungoi për shkak të lëndimit dhe mungesa e tij u ndje dukshëm në petkun e Besës.

“Pas 6 muaj e gjysmë u riktheva me sukses. Pas një ndërhyrje që kam pasur, tani jam rikthyer dhe u paraqita për pak minuta në ndeshje, ku edhe shënova. Është ndjenjë e mirë, por është edhe më e mirë kur shënon dhe nuk ke problem më prej dëmtimit”.

Futbollisti beson se do të jetë në formën më të mirë për finalen e madhe, por gjithsesi është i matur në parashikime: “Gjasat janë të barabarta dhe mendoj sa kemi mundësi ne, ka mundësi edhe Llapi. Nuk shoh favoritë në këtë takim”.

“Po, nëse Besa fiton do ta përmbyllte një edicion të suksesshëm, pasi që në kampionat nuk kemi qenë mirë”.

“Besa ka pasur mungesa të lojtarëve për shkak të lëndimeve në vazhdimësi dhe për at nuk ka mundur të tregojë lojëra të mira”, ka thënë Rexha për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Pejanët ka kohë që janë dorëzuar në luftë për titullin e kampionit, pasi që tani janë në pozitën e pestë me 44 pikë ose 18 pikë me pak se lideri Trepça ’89 pas 26 jave në elitë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)