Sport

Agjenti i Dybalas mbërrin në qytetin e njohur, pritet nënshkrimi i kontratës (FOTO)

15:44 | 11 January 2017
dyballa
Lajmet e fundit që vijnë nga Italia, konfirmojnë të ardhmen e Paulo Dybalas.

“Calciomercato” shkruan që agjenti i Dybalas, Pierpaolo Triulzi, sot ka mbërritur në Torino.

Sipas këtyre informacioneve, ai ka lënë takim me drejtuesit e Juventusit për rinovimin e kontratës së argjentinasit, përcjellë “lajmi.net”.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Dybala pritet të rinovojë deri më 2021 dhe do të ketë një ngritje të pagës.

Ai do të fitojë 5 milionë euro në sezon, ndërsa në vitin e fundit të kontratës do të marrë 7 milionë euro. 

 

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)