Lifestyle

Bill Gates nuk i la fëmijët e tij të përdornin celular deri në moshën 14 vjeçare

12:26 | 21 April 2017
bill_1492764786-4963854

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, njeriu më i pasur në botë, thotë se nuk i lejoi fëmijët e tij të kishin celular deri në moshën 14 vjeçare.

Gates zbuloi këtë detaj gjatë një interviste të enjten me gazetën britanike The Mirror.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Gates jo vetëm që i la fëmijët e tij të prisnin deri në moshën 14 vjeçe për të pasur një celular, por ai ua kufizoi edhe kohën e përdorimit të celularit para se të shkonin në shtrat, transmeton Gazeta Express.

Celularët ishin të ndaluar edhe në tavolinën e bukës. “Shpesh linim një kohë të caktuar pa ekrane dhe në rastin e tyre kjo ju ndihmonte të flinin më mirë”, tha ai për The Mirror.

Gates dhe gruaja e tij Melinda, janë prindër të Jennifer, 20 vjeçe; Rory, 17 dhe Phoebe, 14.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)