Rajoni dhe Bota

‘Çartet’ ushtria ruse, pasi Charlie Hebdo tallet me rrëzimin e aeroplanit ushtarak rus (Foto)

10:31 | 29 December 2016
3bb1d13d00000578-4072724-russia-has-accused-satirical-french-magazine-charlie-hebdo-of-mo-a-23-1482999027785_1483007146-1156897

Ushtria ruse i ka dënuar karikaturat e magazinës satirike “Charlie Hebdo” për rrëzimin e aeroplanit ushtarak rus.

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë, Igor Konashenkov, i ka përshkruar karikaturat si “fekale”, duke thënë se “është turpëruese për një person që madje tiu kushtojë vëmendje kësaj ndyrësie të përpunuar,” transmeton Express.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak rus të dielën e kaluar humben jetën të gjithë 92 personat në bord.

Një nga karikaturat e Charlie Hebdo paraqet një këngëtar në aeroplanin duke u rrëzuar që vajton “aaaa” me përshkrimin: “Reportori i Korit të Ushtrisë së Kuqe është duke u zgjeruar”.

Ndërsa një tjetër thotë : “A lajm i keq… Putin nuk është brenda në aeroplan”.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)