Sport

Çmenduria e serbëve, akuzojnë UEFA-n për Kosovën (Foto)

21:35 | 05 June 2016
uef
Anëtarësimi i Kosovës në UEFA dhe FIFA, vazhdon të kontestohet në Serbi.
“Vesti” ka shkruar sot për një tjetër iniciativë të tifozëve serb, kundër pranimit të futbollit kosovar.

Sipas këtij mediumi, tifozë serbë, të mbështetur edhe nga disa tjerë që vinin nga Rusia, Polonia, Çekia dhe Sllovakia, kanë qëndruar sot para selisë së UEFA-s në Nyon të Zvicrës, përcjellë “Lajmi.net”.

Tifozët e kanë hapur transparentin ku shkruhej “UEFA mbështetë terrorizmin”, duke alduar në Kosovën.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Një mesazh i tillë sipas shkrimit në fjalë, është shfaqur edhe gjatë finales së Ligës së Kampionëve që u zhvillua në “San Siro”, mes Real Madridit dhe Atletico Madridit.

View image on Twitter

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)