Kuzhina

Dreka e cila zbut thartirën e organizmit

15:39 | 26 December 2016
dreka-780x439

Nevojiten:

▪ 1 qepë
▪ 2 speca të gjelbër dhe 2 të kuq
▪ 2 karota
▪ 500 ml domate të lëngshme
▪ 300 g mel
▪ erëza sipas shijes
▪ pak vaj, pak kripë dhe piper

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Përgatitja:

Priteni një qepë dhe fërgojeni në zjarr të ngadaltë, pastaj shtoni edhe karotën.

Kur qepa të marrë ngjyrë qelqi shtoni specin e kuq dhe të gjelbër.

Melin lajeni mirë, kullojeni dhe shtojeni në fultere.

Përzieni, pastaj shtoni domaten e lëngshme.

Pas 15 minutave shtoni erëzat (zhumbricë, majdanoz, kripë dhe piper).

Lëreni të vlojë edhe disa minuta dhe hiqeni nga zjarri.

dreka2

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)