Rajoni dhe Bota

E tmerrshme: Pamjet finale të një të riu homoseksual që u dënua me vdekje nga ISIS (Foto)

22:39 | 28 March 2017
3eb6c38d00000578-0-image-a-1-1490720988151_1490731941-8063787

ISIS ka hedhur një djalë të ri nga çatia dhe e ka gjuajtur me gurë pasi u zbulua se ishte homoseksual.

Veprimi barbar u publikua nëpërmjet fotove që shfaqin ekzekutimin publik në Mosul. Gjithçka u tha se u bë në emër të Allahut dhe Sheriatit islam.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Shumë njerëz kishin shkuar për të parë momentet kur i riu po jepte frymën e fundit.

Fillimisht viktimës i ishin mbyllur sytë dhe ishte hedhur nga çatia para se të gjuhej me gurë.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)