Rajoni dhe Bota

Forcat irakiane rifillojnë ofanzivën për të rimarrë Mosulin

13:07 | 29 December 2016
mosul-650x358

Forcat irakiane kanë lansuar një valë të re të sulmeve kundër të ashtuquajturit Shteti Islamik në Mosul.

Trupat janë duke u futur nëpër distriktet lindore kështu duke hyrë në fazën e dytë të ofanzivës, e cila ka për qellim që të rimarr vendqëndrimin më të madh të IS në Irak.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Kjo kampanjë shënon fundin e një pushimi të luftimeve në javët e fundit.

Forcat irakiane janë ballafaquar me rezistencë më të madhe që nga fillimi i kësaj ofansive, kur edhe kanë hyr në Mosul.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)