Lajme

Gaxherri: Serbia sot, e njëjtë si në kohën e Millosheviqit (Video)

19:36 | 10 January 2017
besa-gaxherri-me-harta-4

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka thënë se arrestimi në Francë i kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është shkelje ndaj sovranitetit të vendit.

Por, sipas saj, ky rast nuk duhet të përdoret për politika ditore.

Vazhdoni leximin nën reklamë ...

Loading...

Duke folur për Serbinë dhe politikat e saj ndaj Kosovës, Gaxherri ka vlerësuar se asgjë nuk ka ndryshuar nga koha e Sllobodan Millosheviqit.

“Ata nuk pajtohen kurrë që jemi të pavarur, por ne duhet të punojmë e të dëshmojmë se e kemi seriozisht këtë punë”, ka thënë Gaxherri në televizionin Rrokum.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)
Loading...