Rajoni dhe Bota

Gazetarja vritet në sytë e djalit 6-vjeçar

14:48 | 29 December 2016
ffe

Gazetarja Ema Salehi, është qëlluar për vdekje në rrugë në sytë e djali të saj 6-vjeçar në Bahrejn, shkruan carbonated.

28-vjeçarja punonte si gazetare e sportit për transmetuesin televiziv shtetëror.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34)

Natën e vrasjes, makina e saj ndaloi në qytetin Riffa një komunitet i njohur me anëtarë të familjes mbretërore Al Khalifa.

Vrasësi e qëlloi me armë zjarri gazetaren në kokë, më pas menjëherë u dorëzua tek autoritetet.

Vrasja ka tronditur ishullin e vogël dhe ka ngjallur polemike mbi atë se kush e kreu aktin barbar.

Sipas aktivistëve një anëtar i familjes mbretërore që shërben në ushtri ka tërhequr këmbëzën./Infokusi.com/

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 27)